Aký je podiel jednotlivých verzií Windows na internete - Blog - Repasované počítače, repasované notebooky, repasované tlačiarne

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aký je podiel jednotlivých verzií Windows na internete

Publikoval Vladimír Baránek v Software · 29/4/2014 09:15:55
Tags: VB

Microsoft ukončil podporu Windows XP. Z tohto pohľadu je zaujímavé vedieť, koľko užívateľov ešte používa starý systém Windows XP. Podľa merania spoločnosti Gemius má Windws XP ešte v niektorých štátoch ešte dosť vysoké zastúpenie.
Štúdia ukázala, že najvyšší podiel má systém Windows XP v Bosne a Hercegovine (38 % všetkých zobrazení meraných na tomto trhu spoločnosťou Gemius pochádza z tohoto OS) a Bulharsku (33 %). Naopak najnižší podiel zaznamenal operačný systém v Dánsku (4 %), Portugalsku (15 %) a na Slovensku (18 %).Údaje ukazujú zrejmú súvislosť medzi zrelosťou trhu a inštaláciou novších verzií systému Windows. V Dánsku je odvetvie internetu jedným z najrozvinutejších na svete a tento fakt sa odráža taktiež v popularite novších a lepších verzií operačných systémov. Avšak systém Windows XP bol veľmi úspešný a populárny v mnohých častiach Európy. V tejto súvislosti je teda predĺženie podpory systému Windows XP s ohľadom na jeho bezpečnosť až do júla 2015 správnym rozhodnutím,“ povedal Kimon Zorbas, riaditeľ medzinárodnej spoločnosti Digital Business Consulting Group.
Na Slovensku bol v marci 2014 podiel Windows XP 18 %. V druhej polovici apríla sa podiel Windows XP nezmenil, ale stúplo používanie Windows 7, avšak na úkor Windows Vista a prekvapujúco aj Windows 8. Windows XP je však stále druhým najpoužívanejším operačným systémom na Slovenskom internete. Suverénne najpoužívanejším operačným systémom na Slovensku je Windows 7.

Údaje sú zo stránky www.rankingcee.com v období marec a apríl 2014.
Žiadne komentáre

Posledné príspevky
Mesačné príspevky
Kategórie
Oblaky
IT Software
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky